• +90 532 475 70 88
  • w2w@w2wcm.com

MA Nasıl Çalışır? Hareketli Ortalama Robotu Örneği.

MA Nasıl Çalışır? Hareketli Ortalama Robotu Örneği.

Hareketli Ortalamalar genelde işlemcilerin Trend yönünü belirlemek için kullandığı Göstergelerdir. Basit (SMA), Üstel (EMA), Düzeltilmiş (SMMA)ve Ağırlıklı (LMA) hareketli ortalama türleri vardır. Piyasada genelde SMA ve EMA daha çok kullanılan hareketli ortalama türleridir. Kesişmelerinde işleme girmek yada trend yönünün değiştiğini, trendin güçlenip, güç kaybettiğini belirlemek için kullanılabilir. (MA bir güç göstergesi değildir)

Uzun uzun yazmadan zaten aşağıda ki video da kendi SMA ve SMMA farklarını, hareketli ortalama gürültü şekillerini, Trend belirlemede kullanılabilecek yöntemleri anlatmaya çalıştım. Ayrıca bir Hareketli Ortalama Robotunun yazılım geliştirme mantığını ve BackTest’lerini anlattım. Uzun sayılabilecek bir video fakat Hareketli Ortalamaların sizlere işlem yaparken getireceği faydaları net olarak anlayabilirsiniz.

Yukarıda ki video örneklediğim #EA dan daha fazla geliştirdiğim bir Uzman Danışman örneğini için w2w@w2wcm.com adresine mail atınız. (Lütfen kodu kendinizi geliştirmek için kullanınız, kod üzerinde değişiklikler yaparak pazarlama / satış sürecinde kullanmayınız, ayrıca demo hesaplarda test ediniz, gerçek hesaplardaki sorumluluk tarafınıza aittir.)

Tanay AYITMAZ

One thought on “MA Nasıl Çalışır? Hareketli Ortalama Robotu Örneği.

NurettinYayın tarihi  12:43 pm - Mar 20, 2021

merhaba video nuzu izledim güzel anlatımınız için teşekkür ederim. sizlere mail gönderdim hareketli ortalama robotunuzun codlarını paylaşa bilirmisiniz rica etsem.

Mesajınızı bırakın